Latawiec

Aktualności
powrót do:
Aktualności


słonce wakacje
WAKACYJNE ŻYCZENIA

 

Wszystkim
dzieciom i rodzicom

           życzymy wesołego wypoczynku.
Samych słonecznych dni,
bajkowych przygód
oraz szczęśliwego powrotu

do przedszkola.
Sześciolatkom

odchodzącym do szkoły
życzymy

również samych sukcesów
na kolejnym "szczeblu" edukacji.

 

Życzą

  wszystkie panie

 z przedszkola 

 

 

wakacje

 

 

 

22 .o6. 2011

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2010/2011

POŁĄCZONE Z UROCZYSTYM POŻEGNANIEM STARSZAKÓW

            

        22 czerwca 2011 w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2010/2011, połączone z uroczystym pożegnaniem 6-latków, którzy po wakacjach po raz pierwszy przekroczą próg szkoły podstawowej.
Szczególnymi gośćmi tego dnia byli rodzice naszych 6-latków.

        Dla tak miłej widowni dzieci zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte w przedszkolu w montażu słowno-muzycznym pt: „Żegnamy przedszkole” .

Również 3,4,5-latki w krótkiej części artystycznej, przygotowanej na tę szczególną okazję, pożegnali swoich starszych kolegów.

         Po  części artystycznej  pani dyrektor i pani Basia wręczyły 6-latkom dyplomy ukończenia przedszkola, nagrody oraz upominki. Dzieci  otrzymały również dyplomy i nagrody za udział w zajęciach kółek zainteresowań.

        W dalszej części naszej uroczystości pani dyrektor podziękowała rodzicom za wkład włożony w prace przedszkola. Wręczyła również LISTY GRATULACYJNE rodzicom dzieci za " szczególne jego osiągnięcia  uzyskane w grupie zerowej, a zarazem podziękowanie za trud włożony w wychowanie dziecka".Dzieci otrzymały książeczki.

       Po tej oficjalnej części przyszedł czas na wspólne biesiadowanie.

       Na zakończenie złożyliśmy naszym  wychowankom życzenia wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz samych sukcesów w różnych dziedzinach życia szkolnego.

 

CZERWIEC

HURA JESTEŚMY PORAZ  TRZECI

"KUBUSIOWYMI PRZYJACIELAMI NATURY"

 

               W czerwcu tego roku nasze przedszkole otrzymało poraz trzeci certyfikat w kolejnej edycji programu 

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to inicjatywa firmy Tymbark – producenta soków KUBUŚ, realizowana we współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska. Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii.

 

cer-kub

 

 

30 .05.2011

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

 

   30.05.2011wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w całodniowej wycieczce do Pszczyny.  Wycieczkę rozpoczęliśmy od spędzenia radosnych chwil w sali zabaw „RADOCHA”. Atrakcji i szaleństw było co niemiara. Wszyscy wspaniale się bawili.

W drodze do autokaru, ponieważ pogoda nam dopisywała zatrzymaliśmy się na krótka chwile na osiedlowym placu zabaw. Tutaj tez było wspaniale. Kolejnym zaplanowanym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie sal-komnat muzeum zamkowego.

Radośni, ale zmęczeni udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji. Po obiedzie spacerkiem parkowymi alejkami udaliśmy się do ZAGRODY ŻUBRÓW.

Dzieci wzięły udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez pracowników Żubrowiska. Na zakończenie wspaniałej wycieczki dzieciom zaserwowano zimno lody w Mc Donalds.  Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wszyscy wróciliśmy do przedszkola.

 

wycieczka1  wycieczka 2

wycieczka3  wycieczka4

 

27.05.2011

DZIEŃ MATKI

 

      „Mama to skarb największy na świecie” – takie motto towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Matki w naszym przedszkolu.

       Na uroczystości w tym dniu zebrały się wszystkie mamy. Każda grupa przedstawiła swój program artystyczny. Przedszkolaki starały się wystąpić jak najlepiej by pokazać mama jak bardzo je kochają. Do prezentacji swoich umiejętności wokalnych miały także „Miedźwianeczki”- nasz zespól folklorystyczny przedstawił zwyczaj wicia wianków i pasienia krów dawniej, przeplatane wesołymi śląskimi przyśpiewkami.

Kochane mamy wysłuchały również piosenek i życzeń w języku angielskim, które zaprezentowały dzieci uczęszczające na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego.

         Ten wyjątkowy dzień dodatkowo uświetnił koncert „Baśniowej kapeli”.

Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, gorących życzeń z buziakami i wspólnego biesiadowania oraz wesołej zabawy w ogrodzie przedszkolnym przy pięknej słonecznej pogodzie.

 

 

 

 

SPORT DLA WSZYSTKICH

 

        W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole kolejny raz włączyło się w EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU czyli XVII SPORTOWY TURNIEJ MIAST I GMIN. W ramach tej akcji zorganizowaliśmy:

  • Biegi przedszkolaków
  • „Bawmy się razem”- imprezę sportowo- rekreacyjną
  • Mini Olimpiadę Sportową Przedszkolaków

 

    26.05.2011 odbyły się BIEGI PRZEDSZKOLAKÓW w naszym ogrodzie przedszkolnym. Wzięło w nich 60 dzieci. Wśród biegaczy wyłoniono zwycięzców, którzy będą reprezentować nasze przedszkole na „Biegach ulicznych” w Woli oraz na Gminnej Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków.

      31.05.2011 na boisku LKS-u pod hasłem „BAWMY SIĘ RAZEM” odbyła się impreza sportowo- rekreacyjna naszej grupy 6-latków oraz uczniów klasy I SP w Miedźnej. Ogółem w imprezie uczestniczyło 41 zawodników i 45 kibiców.

Mali sportowcy otrzymali KARTY SPRAWNOŚCI z 12 konkurencjami, które należało zaliczyć i otrzymać wpis sędziów, zaś kibice mocno kibicowali swoim kolegom w trakcie wykonywania zadań. Po słodkim poczęstunku dla wszystkich i wspólnej zabawie nastąpiło ogłoszenie wyników oraz rozdanie dyplomów, medali i nagród. Każdy sportowiec był dumny z osiągniętych przez siebie wyników.

      1.06.2011 w ramach świętowania DNIA DZIECKA przeprowadzono MINI OLIMPIADĘ PRZEDSZKOLAKÓW. W imprezie wzięło udział 68 dzieci. Był to zarazem trzeci dzień obchodów Europejskiego Tygodnia Sporu dla Wszystkich. Dzieciaki wzięły udział w szeregu dyscyplinach sportowych: biegi, skok w dal, strzał do bramki, rzut do kosza, rzut piłki do bramki, sztafeta, slalom z piłką, tor przeszkód itp. Każdy z uczestników otrzymał słodką nagrodę .

 

 

20.05.2011

POŻEGNALNE SPOTKANIE Z PANIĄ RENIĄ

 

       W bieżącym roku szkolnym podobnie jak w poprzednich latach odbywały się comiesięczne spotkania z panią Renią- dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej w ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Co miesiąc pani Renia spotykała się z naszymi przedszkolakami i prezentowała ciekawe nowości wydawnicze literatury dziecięcej, przybliżała twórczość współczesnych pisarzy dla dzieci. Zachęcała dzieci do czytania książek, dbania o nie i odwiedzania z rodzicami biblioteki.

Po takich spotkaniach przedszkolaki zawsze były bogatsze o nowe widomości o otaczającym nas świecie.

Dziękujemy pani Reni za owocne spotkania. W podziękowaniu wręczyliśmy naszemu miłemu gościowi kwiaty i życzyliśmy równie ciekawych i pełnych wrażeń wakacji jak w książkach, które nam prezentowała.

 

 

 

11.05.2011

Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

 

            Jak co roku w maju, w związku z obchodzonym Dniem Strażaka, przedszkolaki spotykały się ze strażakami naszej Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedźnej. W tym roku to my byliśmy z wizytą u strażaków.

             Tuż po śniadaniu wyruszyliśmy w długa drogę do remizy strażackiej.

Przywitano nas bardzo miło. Powitał nas pan Chrostek- komendant OSP razem z innymi strażakami. Przedszkolaki zwiedzając remizę mieli okazję, zobaczyć ubrania koszarowe i stroje galowe, wozy strażackie , sprzęt gaśniczy oraz ratowniczy. Strażacy zaprezentowali nam także wyjazd na prawdziwą akcję. Po otrzymaniu sygnału ze straży w Pszczynie i po włączeniu syreny,  strażacy w rekordowym tempie ubrali się do akcji i wyjechali wozem strażackim z remizy.

Ten wyczyn dzielnych i sprawnych strażaków, przedszkolaki nagrodziły gromkimi brawami . Następnie, strażacy pokazali przedszkolakom sprzęt i wyposażenie wozów strażackich, co cieszyło się oczywiście największym zainteresowaniem maluchów.

          W podziękowaniu za miłe spotkanie i z okazji minionego święta-DNIA STRAŻAKA, przedszkolaki przedstawiły króciutką część artystyczną, złożyły życzenia, odśpiewały tradycyjne STO LAT  oraz wręczyły kwiatka na ręce komendanta naszej OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ w Miedźnej.

         Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do  przedszkola. W ogrodzie przedszkolnym przedszkolaki spałaszowały smaczne batoniki i wypiły soczki, którymi zostali obdarowani przez strażaków.

        Wszyscy bardzo dziękują za łakocie oraz możliwość spotkania się w tak miłym gronie. DZIĘKUJEMY

 

   straz1    straz2

 

straz3    straz4

 

straz5   straz6

 

6.05.2011

DLA NASZEGO PAPIEŻA

JANA PAWŁA II

          6.05.2011  6-latkI brały udział w uroczystej akademii  poświeconej pamięci papieża Jana Pawła II  i związanej z jego beatyfikacją.

         Na akademie zaprosiła nas pani dyrektor SP w Miedznej.

Uczniowie klasy IV i V  wystąpili w montażu słowno – muzycznym.

         Dziękujemy za zaproszenie .

        

aka1  aka2

 

aka3   aka4

 

 

    W naszym przedszkolu  mamy również kącik poświecony  papieżowi.

 

 

aka5   aka6

 

 

 

 

 

 


zyczenia wielkanocne 

 

Zdrowych, Pogodnych

Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, 
nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół
oraz wesołego "Alleluja"

 

             życzą pracownicy

 GPP-la im.Marii Kownackiej

               w Miedźnej

 

                         20.04.2011

                Zajączek w przedszkolu

 

          Jak co roku przed  Świętami Wielkanocnymi

nasze przedszkole odwiedza wielkanocny zajączek z prezentami. 

         Również i w tym roku o nas nie zapomniał. W naszym ogrodzie przedszkolnym zostawił zabawki dla poszczególnych grup , nie zapomniał również o przedszkolakach . Każdego obdarował słodyczami.

        Dzieci zaraz po śniadaniu wyruszyły do ogrodu i z  wielką radością szukały prezentów zostawionych przez Zajączka Wielkanocnego.

        Dziękujemy zajączku za prezenty.  Zapraszamy ciebie do nas znowu za rok.

zajączek  zajaczek2

zajaczek3  zajaczek5

 

zajaczek6   zajaczek4

 


 21.03.2011

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

 

              21.03. 2011 wszyscy powitaliśmy uroczyście WIOSNĘ.

Rano pani Basia wraz z dziećmi wykonała kukłę- Marzannę-

symbol odchodzącej zimy.

              Tuż po śniadaniu uformowaliśmy długi kolorowy pochód i przemaszerowaliśmy ulicami Miedźnej z przygotowanymi wcześniej rekwizytami i przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Wszyscy ruszyliśmy  na boisko szkolne gdzie postanowiliśmy spalić MARZANNĘ i powitać WIOSNĘ  Zielonym Gaikiem.

              Zimę pożegnaliśmy wierszem „Marzanno , marzanno ty zimowa pannoPięknie cię żegnamy,bo wiosnę witamy ”. Po raz ostatni zaśpiewaliśmy również zimowe piosenki.

             Paląc kukłę MARZANNY pożegnaliśmy na dobre ZIMĘ  i powitaliśmy WIOSNĘ oczekując z utęsknieniem  pięknej wiosennej pogody. Aby nasze życzenie się spełniły przygotowaliśmy z Zielony Gaik. Na gałęzi dzieci powiesiły kolorową bibułkę oraz umocowały bibułowe kwiaty. Potem były zabawy wokół Zielonego Gaika- symbolu wiosny i piosenki o tematyce wiosennej.

            Na zakończenie,  z tak przystrojonym ZIELONYM GAIKIEM  przemaszerowaliśmy ulicami Miedźnej,oznajmiając wszystkim, że przyszła do nas już WIOSNA.


    powitanie wiosny1  powitanie wiosny2    

                   

   powitanie wiosny3 powitanie wiosny4


                  powitanie wiosny5        powitanie wiosny 6


22.03.2011

PANI RENIA W PRZEDSZKOLU-

  Wiosna w literaturze

 

               22.03.2011  znowu gościliśmy w naszym przedszkolu panią Renię.

Tym razem pani Renia przyniosła do przedszkola książki, w których królowała Pani Wiosna. Zapoznała  dzieci z treścią kilku wierszy oraz przytoczyła wiele ciekawostek zaczerpniętych z książki Marii Kownackiej „ Razem z słonkiem- WIOSNA”.

Następnie poprosiła dzieci, aby wykonały plakat pt: „WIOSNA WOKÓŁ NAS”

Dzieci pożegnały miłego gościa i ochoczo przystąpiły do wspólnego wykonania plakatu.

 

p r.1   pr2

 

pr3   pr4


 

                     18.03.2011

ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

 

               19 marca 2010r w naszym przedszkolu odbył się Zielony Dzień.

Tego dnia wszystkie dzieci, a także panie przyszły ubrane na zielono.

              Tuż po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali maluszków, gdzie pani dyrektor uroczyście otwarła „Przedszkolne święto”.

             Były konkursy z nagrodami , zabawy z niespodziankami oraz szaleństwo taneczne przy muzyce. Wszystko to wywołało radość i uśmiech na twarzy naszych dzieci.

Wiele fascynacji wzbudził konkurs plastyczny pt: „Idzie wiosna i wszędzie jest zielono”. Dzieci z poszczególnych grup, przystąpiły do malowania farbami na kartonach rozwieszonych na sztalugach. Była wspaniała zabawa i efektowny finał. Prace młodych malarzy umieszczono w holu przedszkola. Rodzice byli zafascynowani pięknymi obrazami wykonanymi przez ich pociechy.

              Po męczącej zabawie, pełnej wrażeń panie kucharki zaprosiły wszystkich na smaczny poczęstunek. Długim korowodem dzieciaki wkroczyły na salę średniaków. Wszyscy byli zachwyceni dekoracją stolików wykonana przez panie: Czesię  i Bernadkę Oczywiście wszystko na stolikach było w tonacji zieleni.

         W dalszej części imprezy wszystkie przedszkolaki zaproszono do wspólnej zabawy przy muzyce oraz wykonania prace plastycznej. Dzieci w poszczególnych grupach miały do wykonania obrazki dowolną techniką plastyczną . Zadania były dostosowane do wieku dzieci oraz indywidualnych możliwości (farby plakatowe, wydzieranki, kolorowanie).

              Wszystkie te działania edukacyjne skupione były wokół koloru zielonego, a ciekawe zabawy proponowane przez nauczycielki wyzwalały u dzieci postawy twórcze, integrację z grupą, radość i zadowolenie ze wspólnej zabawy i kształtowało to postawy proekologiczne dzieci.

 

zielony dzień2   zielony dzień1

 

zielony dzien 3  zielony dzień4

 

zielony dzień5   zielony dzień6

 

zielony dzień7  zielony dzień8

 

zielony dzień 9   zielony dzień10

 

11.02.2011

   KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW


       Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie w okresie karnawału balu przebierańców dla dzieci. W tym roku po raz drugi zorganizowaliśmy „WIELKI BAL KSIĘŻNICZEK I…”

       Jest  to projekt realizowany wspólnie przez miesięcznik „Księżniczka” i firmę Disney, który ma na celu pobicie  rekordu Disneya na największy bal karnawałowy świata. Ponad to jest znakomity pomysł na przeobrażenie tradycyjnego balu karnawałowego w wyjątkowy bal, który przeniósł  dzieci w baśniowy świat marzeń oraz pozwolił choć na chwilę wcielić się w ulubione postacie z bajek i dostarczył im wiele wrażeń i uśmiechów.

        Dekoracja, wystrój sali , które otrzymaliśmy od organizatorów,  w pełni pasował do strojów, w które przebrane były dzieci. Wszystkim przebierańcom pani Jadzia robiła zdjęcia, które pozostaną miłą pamiątką po minionym balu karnawałowym.

        Przy dźwiękach muzyki dzieciaki bawiły się wspaniale próbując rozpoznać kto ukrył się pod najrozmaitszymi kostiumami.

        Zabawie, śmiechom, żartom nie było końca. Pragnienie można było ugasić pysznym napojem,  a i coś słodkiego można było znaleźć w na stolikach nakrytych obrusami z wizerunkami księżniczek.

        W kolorowych strojach, przy muzyce, konkursach , tańcach i w super nastrojach wszyscy bawiliśmy się całe przedpołudnie.

       Wszyscy żałowali, że czas WIELKIEGO BALU  minął tak szybko. Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa była udana a wspomnienia na długo zostaną w pamięci. Pozostało jedynie czekać na kolejną zabawę już za rok!

      Do domu oprócz zmęczenia i miłych wrażeń, dzieci zabrały  nagrody otrzymane w konkursach , fanty wylosowane w loterii oraz książeczki. Wszystkie dodatkowe atrakcje sponsorowała Rada Rodziców, której DZIEKUJEMY! 


GRUPOWE1

 

grupowe 2

 

 

grupowe3


zabawa 1  zabawa2

zabawa3  zabawa4

 

 

         8.02.2011                       

„PRZEDSZKOLNE EKOLUDKI”

V GMINNY TURNIEJ

PRZYRODNICZO- EKOLOGICZNY

DLA PRZEDSZKOLAKÓW

          We  wtorek 8 lutego 2011 roku w sali GOK w Grzawie  już po raz piąty odbył się  Gminny Turniej Przyrodniczo- Ekologiczny dla Przedszkolaków, pod hasłem „PRZEDSZKOLNE EKOLUDKI.”

      W tym roku , nasze przedszkole wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Miedźnej z/s w Grzawie do wspólnej eko- zabawy  zaprosiło 5- latki z 6 przedszkoli gminy Miedźna: z Frydku, z Góry, z Miedźnej i z Woli.

     Na turniej zaproszono również honorowych gości: wójta Gminy Miedźna, dyrektora Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej,

Radnych Gminy Miedźna, dyrektorów przedszkoli oraz  rodziców. 

         Jak zwykle celem naszego konkursu było propagowanie treści związanych z przyrodą  i jej ochroną, popularyzowanie współczesnej literatury polskiej dla dzieci oraz stwarzanie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w trakcie realizacji zadań konkursowych. Myślę, że zamierzone cele osiągnęliśmy.

           W konkursie brały  udział  3 osobowe drużyny oraz 7 osobowe grupy kibiców ze wszystkich sześciu przedszkoli Gminy Miedźna. Zmaganiom młodszych kolegów przyglądała się 20 osobowa grupa 6-latków z naszego przedszkola, która również mocno skandowała hasła ekologiczne i dopingowała kolegów.    czytaj więcej...

      

turniej1   turniej2

 

turniej5  turniej6

 

turniej9  turniej10

                                           17.01.2011

                 UROCZYSTY DZIEŃ BABCI i DZIADKA

        Zgodnie z tradycją jak co roku w styczniu tuż po zabawie karnawałowej

dla rodziców organizujemy DZIEŃ SENIORA.

        Dzień Babci i Dziadka według kalendarza to 21 i 22 styczeń.

W tym roku dzień SENIORA przyspieszyliśmy i zorganizowaliśmy  17.01.2011.

Uroczystość ta, odbyła się w sali GOK w Grzawie. 

W tym roku na zaproszenie dzieci,  odpowiedziało aż 135 seniorów.

       Nasi mili goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta

w specjalnie przygotowanym dla nich programie artystycznym

pt: „KONCERT ŻYCZEŃ Z CZTERECH PÓR ROKU NUTKĄ”.

     Koncert prowadziło dwóch konferansjerów:

Ola i Amadeusz z grupy starszaków,

którzy kolejno zapraszali do wspólnej zabawy

dziadków urodzonych w kolejnych porach roku.

Dla nich były  wiersze, piosenki, tańce stosowne do danej pory roku.

Nie zabrakło również życzeń, laurek i kwiatków,

a na zakończenie tradycyjnego STO LAT.

      Seniorzy  gorąco oklaskiwali wnuczęta a niejednemu z nich 

na pewno zakręciła się łza w oku widząc swojego wnuczka na scenie.

      Dla naszych gości zaprezentowaliśmy również „JASEŁKA”,

które przygotowała  grupa starszaków, a nasz zespół folklorystyczny

„Miedźwianeczki” przedstawił „Śląską składankę ”

    Po części artystycznej zaprosiliśmy naszych gości  na pyszny  obiad,

oraz na kawę i ciasto.

          Naszą uroczystość wieńczyła wspólna zabawa z babcią i dziadkiem.

   Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta, jeszcze raz

życzymy wszystkiego naj… i co najważniejsze, dużo zdrowia .

 

                     Kochane Babcie i kochani Dziadkowie,

w imieniu dzieci i pracowników przedszkola dziękujemy Wam

za obecność na uroczystości przygotowanej z okazji Waszego Święta.
Mamy nadzieję, że będziecie miło wspominać

ten czas spędzony z wnuczkami i już dzisiaj zapraszamy

na kolejne uroczystości z udziałem "naszych" przedszkolaków.


dzien seniora8   dzień seniora1

 

dzin seniora2  dzien senira3

 

   dzien seniora4  dzien seniora6

 

dzien seniora5    dzien seniora7

EKOLOGIA