Latawiec

Aktualności
powrót do:
Aktualności


27.01.2012

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

 

             W naszym przedszkolu KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

były zawsze  i jest nadal atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

           27 stycznia do przedszkola zaczęli przybywać dzielni rycerze, piękne królewny, wróżki, elfy, diabełki, smerfy, biedronki, koty, pieski  pszczółki, Zorra, kowboje…itp.  Wszyscy w napięciu, w pięknie udekorowanej i wystrojonej balonami i serpentynami sali, przy dźwiękach skocznej muzyki czekali na uroczyste rozpoczęcie tegorocznego KARNAWAŁOWEGO BALU PRZBIERAŃCÓW. Ten zaszczyt przypadł pani dyrektor.

            W kolorowych strojach, przy muzyce, konkursach i tańcach, przy pysznym jedzeniu i w super nastrojach wszyscy bawiliśmy się wspaniale.

Wszystkim przebierańcom panie  robiły zdjęcia, które pozostaną miłą pamiątką.

              Sądząc po minach i zmęczeniu dzieci, zabawa była udana, a wspomnienia na długo pozostaną w ich pamięci.

              Do domu oprócz zmęczenia i miłych wrażeń, dzieci zabrały  nagrody otrzymane w konkursach, oraz upominki sponsorowane przez Radę Rodziców.

Pani Czesia również obdarowała dzieci-otrzymały one paczkę ze słodyczami .

                                                                                                                    DZIĘKUJEMY! 

    karn2012-1  karn2012-2

 

karn2012-3  karn2012-4

 

karn2012-5  karn2012-6

 

linia-platki śniegu

16.01.2012

DZIEŃ SENIORA

 

        16.01.2012 w poniedziałek odbyła się wielka uroczystość z okazji

DNIA BABCI I DZIADKA. Ze względu na dużą ilość zaproszonych gości-

150 seniorów, uroczystość została zorganizowana w sali GOK w Grzawie.

       Po serdecznym powitaniu przez panią dyrektor miłych gości, wystąpiły „Miedźwianeczki” i dzieci z kółka regionalnego oraz grupa dzieci z języka angielskiego. Następnie wystąpiły dzieci z poszczególnych grup czyli 3 latki, 4,5 latki oraz 5,6 latki z bogatym programem artystycznym, specjalnie przygotowanym na tę uroczystość.

       Po występach grupa dzieci wręczyła każdej babci i dziadkowi kolorowego tulipana, a po tradycyjnym 100 lat i życzeniach wnukowie wręczyli swojej babci i dziadkowi piękne laurki.

       Po oficjalnej części był pyszny obiad, kawa i słodki poczęstunek czyli ciasto upieczone przez rodziców. Później goście obejrzeli jeszcze „Jasełka” w wykonaniu grupy straszaków i średniaków. W przerwach między występami seniorzy mogli śpiewać wspólnie z przedszkolakami kolędy oraz uczestniczyć w ich wesołych przedszkolnych zabawach.

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta, jeszcze raz

życzymy wszystkiego naj… i co najważniejsze, dużo zdrowia .

 

sen1 2012   sen2 2012

 

sen3 2012  sen4 2012

 

sen5 2012  sen6 2012

 

sen7 2012  sen8 2012

 

linia-platki śniegu

10.01.2012

KOLĘDA W PRZEDSZKOLU

 

        10.01.2012 w naszym przedszkolu była kolęda czyli noworoczne spotkanie z księżmi. Z wizytą duszpasterską przyszli do nas proboszczowie

z Miedźnej i z Grzawy.

        Spotkanie to rozpoczęliśmy modlitwą, potem były „Jasełka” w wykonaniu grupy straszaków. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a księża rozdali obrazki na pamiątkę spotkania.

 

kol 1 2012   kol 2 2012

 

kol 3 2012  kol 4 2012

 

linia-platki śniegu

 

21.12. 2011

 WIGILIA W PRZEDSZKOLU

             To był uroczysty i doniosły dzień. Wszystkie dzieci wspólnie bawiły się  w sali maluchów.

             W tym dniu panie czytały dzieciom opowieści wigilijne i świąteczne, opowiadały o tradycjach bożonarodzeniowych, wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki.

              Starszaki przedstawiły swoje Jasełka, które zawsze podnoszą atmosferę świąteczną i czynią ją bardziej wzruszającą. Średniaki i maluszki z zachwytem oglądały popisy swoich starszych kolegów.

            W końcu  przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie życzeń.

Następnie wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu .

            Po wigilijnej uczcie dzieci pobieły pod choinkę , gdzie czekały na nich podarki od DZIECIĄTKA. Wszyscy byli zachwyceni i szczęśliwi z podarków.

            Ponad to każde  dziecko zabrało do  domu słodki upominek oraz kartki zŻYCZENIAMI BOŻONARODZENIOWYMI dla siebie i rodziców przygotowane przez nauczycieli .

 

wig2011-1    wig2011 2

 

wig 2011 3   wig2011-4

 

 

linia-platki śniegu

 

14.12.2011

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU „JAŚ I MAŁGOSIA”

         W  tym dniu na dzieci czekała niespodzianka- przedstawienie teatralne w wykonaniu  aktorów Teatru „Bajka” ze Starego Sącza.

         Przedszkolaki oraz zaproszeni goście –klasa I ze szkoły podstawowej podziwiały spektakl pt. „Jaś i Małgosia”. Kolorowa scenografia i piękne kukiełki potęgowały  wrażenia dzieci, natomiast główni bohaterzy przedstawienia Jaś i Małgosia przypominały wszystkim o tym co ważne w życiu –dobroć, życzliwość, pomoc innym, umiejętność dzielenia się z potrzebującymi.

 

 

linia-platki śniegu

 

6.12.2011

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

         Już od samego rana przedszkolaki czekały na przyjście ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA, którego do naszego przedszkola zaprosiła pani dyrektor.

        Pani dyrektor do  przedszkola na spotkanie z miłym gościem zaprosiła również dzieci ze środowiska, które wraz z rodzicami przybyły do nas spotkać się z MIKOŁAJEM..

         Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył nareszcie do nas Św. Mikołaj. Na jego wizytę dzieci cierpliwie czekały cały rok, a w minionym tygodniu nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które  specjalnie dla Niego przygotowały. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła na sali. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego, rozdał paczki i chętnie pozował do wspólnych zdjęć. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka oraz dla przedszkolaków. Przyniósł klocki, lalki, układanki i wiele innych zabawek, którymi będziemy się wspólnie bawić

             Na koniec po wspólnych zabawach , Mikołaj pożegnał nas i wyruszył w dalszą drogę do innych dzieci.

 

 


mikol 2011 2  mikol2011 3

 

mikol2011 4     mikol 2011 1

 

 

 

5.12.2011

 "BARBÓRKA 2011"

       4 grudnia tradycyjnie na Śląsku obchodzimy BARBÓRKĘ czyli święto wszystkich GÓRNIKÓW. W naszym przedszkolu to szczególne święto obchodziliśmy 5 grudnia, w poniedziałek. Do przedszkola na Barbórkę zaprosiliśmy  tatusiów naszych przedszkolaków, którzy są górnikami.

Na uroczystość przybyli oni w galowych górniczych mundurach. Dla nich dzieciaki zaprezentowały ciekawy program artystyczny, oczywiście o tematyce górniczej. Były wiersze, piosenki , tańce, kwiaty oraz  życzenia i tradycyjne sto lat.

Nastepnie miłych gości zaprosiliśmy do wspólnej zabawy oraz poczęstunek.

        Na zakończenie górnicy obdarowali przedszkolaków słodyczami. DZIĘKUJEMY! 

 

barb2011 1   barb2011 2

 

barb2011 3   barb2011-4

 

barb2011 5   barb2011 6

 

 

lnia jesien 1

            25.11.2011

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

           ANDRZEJKI w naszym przedszkolu to już tradycja.

W tym roku ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci świetnie się bawiły. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami oraz wróżb, w których dzieci poznawały swoją przyszłość.

          Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm dziecięcych piosenek. Na koniec szaleństwa, dzieci spałaszowały owocowe szaszłyki  i wypiły soczki przygotowane przez panie kucharki.

            Po tegorocznych Andrzejkach pozostały nam miłe wspomnienia oraz fotki.

 

andrzej2011 1   andrzej2011 2

 

andrzej2011 3   andrzej2011 4

 

andrzej2011 5   andrzej2011 6

 

 

 

lnia jesien 1

 

23.11.2011

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

            Ten wesoły dzień od kilku lat w innych krajach  obchodzony jest 25 listopada.W naszym przedszkolu w tym roku świętowaliśmy ten dzień 23 listopada.

           Grupa przedszkolaków z grupy starszaków wzięła udział w konkursach i zabawach dla dzieci z przedszkoli naszej gminy, zorganizowanych przez Centrum Kultury w Woli. Natomiast reszta przedszkolaków świętowała ten dzień w przedszkolu.

           Dzieciaki przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie. Swoimi milusińskimi opiekowały się przez cały dzień. Dla nich zorganizowały wspaniałą zabawę w przedszkolu: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wykonały obrazki oraz zorganizowały MISIO-DYSKOTEKĘ.

          Na zakończenie wspólnej zabawy  był słodki poczęstunek oraz dla każdego uczestnika imprezy  „DYPLOM PRZYJACIELA PLUSZOWEGO MISIA”.

 

plusz 1   plusz20112

 

lnia jesien 1

 

                    10.11.2011  

    ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          Od najmłodszych lat wzbudzamy w dzieciach miłość do naszej Ojczyzny.

W naszym przedszkolu staramy się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, do kształtowania poczucia przynależności do społeczności lokalnej jak i narodowej.Święto Niepodległości jest jednym z takich okazji.

        10 listopada 2011roku w naszym przedszkolu odbyła się podniosła uroczystość upamiętniająca kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup, przygotowywały się do tego święta pieczołowicie.Pod okiem nauczycielek dzieci wykonywały biało-czerwone kotyliony, przygotowały  wiersz i piosenki o Polsce. Wszyscy nauczyli się Hymnu Polski. Było naprawdę uroczyście, donośnie, patriotycznie. 

 

nipo 2011 1    niepo 2011 2

 

lnia jesien 1

9.11.2011

SPOTKANIE Z PANIĄ RENIĄ

 

       9.11.2011 w naszym przedszkolu gościliśmy po raz drugi pani Renię.

Tym razem tematem przewodnim spotkaniabył "MIŚ w literaturze dla dzieci" w związku ze zbliżajacym się Światowym Dniem Pluszowego Misia. Były wiersze o misiach i opowiadania o misiach oraz najciekawsze fragmenty z książeczek o Misiu Puchatku. Dziękujemy Pani Reni za wspólne spotkanie.   

 


     renia list 20011 1    renia list 2011 2

 

lnia jesien 1

 

 

28.10.2011

ODWIEDZAMY MOGIŁY

           28.10.2011 w związku ze Świętem Zmarłych wybraliśmy się na cmentarz. Przedszkolaki zostały poinformowane jak należy zachowywać się w tym szczególnym miejscu, miejscu zadumy i hołdu dla wszystkich zmarłych. Znicze, które tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola zapaliliśmy na mogile pomordowanych w czasie II wojny światowej więźniów z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

 

 

znicz

 

 

 

25.10.2011

ŚWIĘTO MARCHEWKI

 

           25.10.2011 już po raz trzeci świętowaliśmy w naszym przedszkolu

DZIEŃ MARCHEWKI. Tradycyjnie w tym dniu każdy przedszkolak oraz panie przyszły do przedszkola ubrani na pomarańczowo i przyniosły ze sobą dorodne marchewki.

           Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali KRASNALI.

Zuzia przywitała wszystkich zebranych „marchewkowym wierszem” rozpoczynając wspólne świętowanie. Były konkursy, Gru, zagadki z nagrodami, marchewkowe opowiadania, inscenizowane wiersze i piosenki w wykonaniu pań i przedszkolaków. Była również marchewkowa dyskoteka. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy również panią Zosie-kucharkę, która w rytm walczyka zbierała do koszyka przyniesione przez dzieci dorodne marchewki.

Zebrała pełen kosz, w nagrodę zaprosiła wszystkie przedszkolaki na słodki poczęstunek w kolorze pomarańczowym. Były pomarańczowe ciasteczka, pomarańczowe galaretki, pomarańczowe cukierki, pomarańczowe kawałki marchewki oraz pomarańczowy soczek oczywiści KUBUŚ marchewkowy.

           Na zakończenie każda z grup wykonała pracę plastyczna pt „SMACZNA MARCHEWKA w różnych technikach. Maluchy malowały farbami plakatowymi, średniaki wyklejały plasteliną a starszaki wykonały wydzierankę papierową.

          Wspaniałą wesołą zabawę pomarańczowych przedszkolaków uwieczniliśmy na fotografii. 

 

    s march 2011     s march 1 

 s march 2    s march 3

   s march 4    s march 5

 

lnia jesien 1

24.10.2011

NIEZWYKŁY GOŚĆ Z WIETNAMU

 

               24.10.2011 odwiedził nas niezwykły gość z dalekiego Wietnamu. Była to studentka ekonomii o imieniu JOY. Była ubrana w tradycyjny wietnamski strój czyli piękną długą wąską sukienkę z rozcięciem po bokach oraz obowiązkowo szerokie spodnie do ziemi.

Na początku Joy przywitała się z nami w języku wietnamskim a później po angielsku. Nasze przedszkolaki również powitały gościa w języku angielskim.

             Potem nasz gość przedstawi piękną prezentację multimedialną na temat swojej ojczyzny-Wietnamu . Mówiła w języku angielskim, dlatego bardzo pomocna by pani , która wszystko tłumaczyła. Pani ta przyjechała  z Joy do naszego przedszkola.

           W przerwie Joy nauczyła nas wietnamskiego tańca, a nasz zespól Miedźwianeczki zaprezentował gościowi tańce i przyśpiewki śląskie.

Wspólnie z gościem zrobiliśmy również wietnamskie lampiony techniką orgiami.

           Na pamiątkę wspólnie spędzonych chwil, naszemu niezwykłemu gościowi piękny, kolorowy bukiet wykonany z liści i bibułkowych kwiatów symbolizujących naszą piękna złotą jesień.

           Na zakończenie były zabawy i pożegnania w języku polskim, angielskim, wietnamskim oraz wspólne zdjęcia.

 

wiet1   wiet2

 

wiet3  wiet4

 

wiet5  wiet6

 

 

lnia jesien 1

5.10.2011

       SPOTKANIE Z PANIĄ RENIĄ

 

          5.10.2011 w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w naszym przedszkolu gościliśmy dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej –panią Renią.

          Spotkanie to zapoczątkowało już istniejący cykl „SPOTKANIE Z PANIĄ RENIĄ” Celem tych spotkań jest kształtowanie postaw czytelniczych naszych dzieci.

           Propagowanie czytania dzieciom jest skuteczną, tanią i przyjazną metodę wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci, Dlatego wart poświęcić trochę wolnego czasu na czytanie dzieciom literatury lub odwiedzenie bibliotek z bogatym księgozbiorem.

         Na pierwszym na spotkaniu pani Renia przedstawiła zasady dobrego zachowania oczywiście w  oparciu o ciekawe i humorystyczne opowiadania i wiersze. 

 

lnia jesien 1

        30.09.2011

  DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

 

          Dzień Przedszkolaka  Pasowanie na przedszkolaka to uroczystość, w której uczestniczy cała społeczność przedszkola i rodzice.

        Uroczyste pasowanie na przedszkolaka odbyło  się w każdej grupie osobno i było poprzedzone zajęciami otwartymi dla rodziców. Mogli oni podziwiać swoje pociechy  odważnie prezentujące się w roli przedszkolaków.

         Po zajęciach grupa starszaków przygotowała , krótką część artystyczną, która była wstępem do pasowania. Następnie dzieci w poszczególnych grupach złożyły uroczystą przysięgę i zostały włączone do grona: maluszków, średniaków i starszaków.

Uroczystą przysięgę dzieci złożyły w obecności rodziców, wychowawców i pani dyrektor, która pasowała każdego przedszkolaka "ogromną kredką".

              Na znak przyjęcia dziecka do grona przedszkolaków, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i  i upominek zakupiony przez Radę Rodziców. 

Po uroczystym pasowaniu wszystkich zaproszono na poczęstunek.

 

 

pas1     pas2

 

pas3   pas4

 


EKOLOGIA