Latawiec

Aktualności
powrót do:
Aktualności


 

CZERWIEC

 

 

 

29.06.012

KONIEC ROKU SZKOLNEGO

JUŻ WAKACJE

  

 

  

 

 

27.O6.2012

ŻEGNAMY STARSZAKÓW

 

 

 

 

 

22.O6.2012

JESTEŚMY NA WYCIECZCE

 

 

 

 

 

 

 

 

06.2012

OSTATNIE SPOTKANIE

Z PANIĄ RENIĄ

 

           W bieżącym roku szkolnym podobnie jak w poprzednich latach odbywały się comiesięczne spotkania z panią Renią- dyrektorem Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej w ramach akcji „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Co miesiąc pani Renia spotykała się z naszymi przedszkolakami i prezentowała ciekawe nowości wydawnicze literatury dziecięcej, przybliżała twórczość współczesnych pisarzy dla dzieci. Zachęcała dzieci do czytania książek, dbania o nie i odwiedzania z rodzicami biblioteki. Po takich spotkaniach przedszkolaki zawsze były bogatsze o nowe widomości o otaczającym nas świecie. 

            Dziękujemy pani Reni za owocne spotkania. W podziękowaniu wręczyliśmy naszym miłym gościowi kwiaty i podziękowania. Życzyliśmy równie ciekawych i pełnych wrażeń wakacji jak w książkach, które nam prezentowała.

 

 

 

 

 

06. 2012

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY

NA GMINNEJ OLIMPIADZIE

SPORTOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW

W WOLI

 

    

 

    

 

  

 

4.06-8.06.2012

POCZYTAJ MI MAMO!

                  Nasze przedszkole uczestniczy w programie CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. W ramach tej akcji codziennie czytamy dzieciom bajki, wiersze, opowiadania. W trakcie zajęć często sięgamy do literatury dziecięcej. Ponadto co miesiąc do naszego przedszkola przychodzi pani Renia- kierownik Gminnej Publicznej Biblioteki w Miedźnej, która wprowadza nas w świat książki, przybliżając nam utwory literatury współczesnej dla dzieci. W maju byliśmy z wizytą w bibliotece w Grzawie.

              Obecnie do przedszkola zaprosiliśmy nasze mamy do czytania książek. Mamusie bardzo chętnie włączyły się w akcję POCZYTAJ MI MAMO. Przez cały tydzień w naszych grupach gościliśmy miłych gości, którzy czytali nam bajki i opowiadania znane i nieznane.

DZIĘKUJEMY!

  

 

  

 

 

 

6.06.2012

KONCERT W PRZEDSZKOLU

 

                   6.06.2012 w naszym przedszkolu odbył się koncert.

Do przedszkola przyjechał pan, który zabrał nas w świat muzyki poważnej.

W sali maluchów zabrzmiały piękne utwory sławnych kompozytorów.

Zachwycało nas perfekcyjne wykonanie utworów na skrzypcach.

To było dla nas nowe doświadczenie.

                 Na KONCERT czyli spotkanie z MUZYKĄ POWAŻNĄ  zaprosiliśmy klasę III ze szkoły podstawowej.

 

   

 

  

 

1.06.2012

STRAŻACY W PRZEDSZKOLU

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28. 05- 1. 06. 2012

TYDZIEŃ  SPORTU W PRZEDSZKOLU 

 •  
  •  
   • BIEGI PRZEDSZKOLAKÓW
   • ZABAWY SPORTOWO-REKREACYJNE
   • DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.05.2012

ŚWIĘTO NASZYCH MAM

 

   

 

   

 

  

 

    

 

MIEDŹWIANECZKI NA

"GMINNYM TURNIEJU WIEDZY O REGIONIE"

 

 

 

 

 

 

 

21.O5.2012

"OD KWIATKA DO MIODU"

SPOTKANIE Z PANEM TOMKIEM-PSZCZELARZEM

 

  

 

      

 

  

    

 

19.05.2012

III MIEJSCE

DLA NASZYCH „MIEDŹWIANECZEK”

 na XVII FESTIWALU FOLKLORYSTYCZNYM

DZIECI I MŁODZIEŻY

w WOLI

                    Nasze „MIEDŹWIANECZKI” wzięły  kolejny raz udział w XVII Festiwalu Folklorystycznym Dzieci i Młodzieży  i IV Paradzie Ludowego Stroju Śląskiego .                        Miedźwianeczki przedstawiły ludowy zwyczaj SKUBANIE PIRZO i zajęły III miejsce.

GRATULACJE!

                  Występ naszego zespołu bardzo się wszystkim podobał.

Goście przypomnieli sobie „Jak to pirwyj bywało”

GALERIA GOK WOLA-patrz

 

13.05.2012

NASZE MIEDŹWIANECZKI NA "MAŁYM BRZYMIE"

w PSZCZYNIE

             1305.2012 nasz zespół regionalny MIEDŹWIANECZKI wystapił  na pszczyńskim rynku w 12. edycji Pszczyńskiego Przeglądu Zespołów Regionalnych "Mały Brzym 2012" . 

            Organizatorami konkursu byli: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Szkoła Podstawowa nr 1, Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miejski.

            Nasze przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale. GRATULACJE!

 

                                                      ZDJĘCIA i VIDEO z IMPREZY-patrz....

 

 

10.05.2012

Z WIZYTĄ U NASZYCH KOLEGÓW

Z PRZEDSZKOLA NR 2 im.W CHOTOMSKIEJ 

w WOLI

 

 

 

 

10.05.2012

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE GMINNEJ

U PANI RENI

                   Pani Renia co miesiąc przychodzi do naszego przedszkola.

Tym razem my chcieliśmy zrobić jej miłą niespodziankę. Wszyscy udaliśmy się Gimbusem z wizytą do Gminnej Biblioteki Publicznej w Grzawie.

                    Pani Renia powitała nas w progu swojego KRÓLESTWA KSIĄŻKI i zaprosiła  do środka. Biblioteka to naprawdę czarodziejskie miejsce. Jest tu tyle książek, które wprowadzają nas w inny świat. Pani Renia wiele takich pokazała.

DZIĘKUJEMY!

 

  

 

  

 

   

 

 

25.04.2012

PANI RENIA W PRZEDSZKOLU

 

 

           25.04.2012  znowu gościliśmy w naszym przedszkolu panią Renię.

Tym razem pani Renia przyniosła do przedszkola książki o przyrodzie i ekologii,

w związku z obchodami DNIA ZIEMI. Pani Renia kolejno odwiedzała poszczególne grupy i zapoznała dzieci z treścią kilku wierszy oraz przytoczyła wiele ciekawostek zaczerpniętych z literatury popularno-naukowej oraz dziecięcej.

Dziękujemy pani Reni za kolejne ciekawe spotkanie w naszym gronie.

 

   

 

  

 

23.04 2012

obchodzimy DZIEŃ ZIEMI

 

               Jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy  OBCHODY DNIA ZIEMI . W tym roku odbyły się one 23.04.2012 roku. Rozpoczęły one cykl działań i zajęć poświeconych tematyce przyrodniczo-ekologicznej.

             W obchodach Dnia Ziemi uczestniczyły wszystkie grupy. Z tej okazji w grupach odbyły się zajęcia poświęcone ekologii. Ponadto dzieci przygotowały transparenty z hasłami dotyczącymi ochrony przyrody oraz ekologiczne okrzyki. Następnie wszyscy zebraliśmy się na podwórku przedszkolnym, uformowaliśmy kolorowy orszak.Dzieci niosły plakaty kuli ziemskiej, transparenty, hasła ekologiczne. Z głośnym skandowaniem haseł ekologicznych ruszyliśmy ulicami wsi. Oznajmiliśmy wszystkim mieszkańcom, że przedszkolaki KOCHAJĄ NASZĄ PLANETĘ i chcą o nią dbać.

              Następnie wróciliśmy na taras przedszkolny. Pani Basia przyniosła dwa krzewy- różaneczniki, które postanowiliśmy zasadzić w naszym ogródku edukacyjnym- ogrodzie japońskim. Gdy na drugi rok wiosną zakwitną, będą one jego ozdobą.

              Dużo radości sprawiło dzieciom malowanie kolorową kredą. Dzieci mogły wyrazić swoją wizję pięknej ZIEMI. Nasz taras zamienił się w piękna paletę barw. Uwieńczeniem pierwszego dnia OBCHODÓW DNIA ZIEMI, było sprzątanie naszego ogrodu przedszkolnego, a następnie wspólna zabawa w nim.

             Światowy Dzień Ziemi jest kolejną okazją do promowania postaw ekologicznych naszych wychowanków. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 III MIEJSCE

DLA NASZYCH MAŁYCH ARTYSTÓW

w IV Przeglądzie

Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

"O TORT BABY JAGI"

 

 

 

 

więcej zdjęć - galeria GOK Wola-patrz więcej

 

5.04.2012

SZUKAMY ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO

 

    Jak co roku przed  Świętami Wielkanocnymi nasze przedszkole odwiedza wielkanocny zajączek z prezentami. 

         Również i w tym roku o nas nie zapomniał. W naszym ogrodzie przedszkolnym zostawił zabawki dla poszczególnych grup , nie zapomniał również o przedszkolakach . Każdego obdarował słodyczami.

        Dzieci zaraz po śniadaniu wyruszyły do ogrodu i z  wielką radością szukały prezentów zostawionych przez Zajączka Wielkanocnego.

Dziękujemy zajączku za prezenty.  Zapraszamy ciebie do nas znowu za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

5.04.2012

KONKURS NA KRASZANKĘ, PISANKĘ WIELKANOCNĄ ROZSTRZYGNIĘTY

 

  

 

30.03.2012

ŻEGNAMY PANIĄ ZOSIĘ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.03.2012

 POWITANIE WIOSNY

            Kalendarzowa wiosna jak co roku zawitała do nas  21 marca.Na ten dzień przedszkolaki specjalnie się przygotowały. Już dzień wcześniej razem z paniami wykonały MARZANNĘ-papierową kukłę o smutnej minie, symbol odchodzącej zimy. Nie zapomnieliśmy również o ZIELONYM GAIKU ustrojonego w kolorową bibułę.

             Zaraz po śniadaniu wszystkie przedszkolaki zebrały się w jednej sali. Odwiedziła nas pani Renia ze specjalnym gościem- DOMISIEM . Jak zwykle pani Renia przyniosła wiele książek. Tym razem były to książki przedstawiające nadchodzącą WIOSNĘ. Mnóstwo kolorowych ilustracji oraz piękne wiersze, budziły wielkie zainteresowanie dzieci.

            Po wizycie miłych gości ruszyliśmy kolorowym orszakiem z MARZANNĄ na czele ulicami naszej wsi nad pobliski staw, aby pożegnać odchodzącą zimę. MARZANNĘ wrzuciliśmy do wody by w końcu odpłynęła do morza, a do nas mogła wreszcie zawitać WIOSNA.

             Wiosnę przywitaliśmy śpiewem  i ZIELONYM GAIKIEM. Śpiewaliśmy tak głośno i radośnie, że wiosenne słonko w końcu wyszło zza chmur i wesoło nam zaświeciło.

 

 

 

 

 

 

20.03.2012

ZIELONY DZIEŃ

            W tym dniu znów w przedszkolu było gwarno i wesoło.

Na powitanie wiosny wszyscy ubrali się na zielono, aby PANI WIOSNA czym prędzej do nas zawitała. W zielonych strojach śpiewaliśmy wiosenne piosenki, rozwiązywaliśmy wiosenne zagadki, a panie kucharki przygotowały dla wszystkich poczęstunek w zielonym kolorze. Przedszkolaki wraz z paniami wspólnie wykonały MARZANNĘ, aby 21 marca godnie pożegnać zimę. W tym dniu był również czas na wiosenne zabawy w ogrodzie przedszkolnym, bo dla zielonych przebierańców zaświeciło pięknie cieple wiosenne słoneczko.

 

 

 

 

 

6.03.2012

ŚWIĘTO BAJKOWEGO LASU

          6.03.2012 w sali GOK w Grzawie odbył się VI Gminny Turniej Przyrodniczo-Ekologiczny ŚWIETO BAJKOWEGO LASU.

           Jak corocznie turniej zorganizowaliśmy wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Miedźnej . W turnieju wzięły udział dziesięcioosobowe drużyny z wszystkich sześciu przedszkoli z terenu naszej gminy.

          Zadania konkursowe były tematycznie związane z ekologią. Przedszkolaki pięknie przygotowały inscenizacje wybranych wierszy, zaśpiewały piosenkę „Leśne duszki’ oraz rozwiązywały kolejne zadania przeznaczone dla swojej grupy. We wspólnej zabawie i w rozwiązywaniu zadań pomagał młodym ekologom DOMIŚ.

         Po wykonaniu wszystkich zadań, przyszedł czas na nagrody. Każdy z uczestników naszej zabawy otrzymał dyplom, kolorowankę oraz maskotkę. Przedszkola  również otrzymały nagrody: dyplomy, książki, zestawy edukacyjne i inne nagrody.

Wszystkie nagrody ufundowali: Urząd Gminy w Miedźnej, Zespół Oświaty i Wychowania w Miedźnej, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Górze, Bank Spółdzielczy w Miedźnej, Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej z/s w Grzawie, Gminne Publiczne Przedszkole w Miedźnej, Rada Rodziców przy GPP w Miedźnej, Carbo Asecura w Tychach.

           Myślimy, że po tak wspaniałej zabawie młodzi ekolodzy nie tylko sami będą dbać o przyrodę, ale będą w swoich placówkach promować zachowania proekologiczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

EKOLOGIA