Latawiec

Aktualności
powrót do:
Aktualności


 

ROK SZKOLNY 2013/2014- cz.1                  

 

                       

13.09.2013

PANI RENIA W PRZEDSZKOLU

„SPOTKANIE Z TUWIMEM”

        13.09.2013 w naszym przedszkolu gościliśmy dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej –panią Renatę Szweda. 

 Spotkanie to zapoczątkowało tradycyjne comiesięczne „SPOTKAŃIA Z PANIĄ RENIĄ” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem tych spotkań jest kształtowanie postaw czytelniczych naszych dzieci.

         Na pierwszym spotkaniu pani Renia zapoznała dzieci z  postacią Juliana Tuwima i jego twórczością w związku z  rokiem Juliana Tuwima, ogłoszonym w tym roku  Prezentacja multimedialna przygotowana przez  naszego gościa bardzo podobała się małym odbiorcom, a możliwość wzięcia udziału w interpretacji wiersza „Lokomotywa” ich zachwyciła. Na zakończenie  dzieci podziękowały pani Reni za wspólne spotkanie i zaprosiły na następne  w październiku

 

2013 pani renia w1   pani renia w2


pani renia w3  pani renia w4

                         linia2                    

18.09.2013

„ŚWIĘTO MOJEJ ZABAWKI”


  dzien z 1   dzien z 2

linia2             

                    20.09.2013                                   

„OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA”

W NASZYM PRZEDSZKOLU

 

                Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 13 września 2013 roku podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka.

               W podjętej przez posłów uchwale możemy przeczytać - Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. 
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

 dzen przedszkolaka-logo

           Nasze przedszkole przystąpiło również do tej akcji. W tym dniu dzieci do przedszkola przynosiły swoje zabawki i bawiły się nimi wspólnie z kolegami.  

W każdej z grup były przeprowadzone zajęcia, w których miedzy innymi  zapoznano dzieci z PRAWAMI DZIECKA.

           Atrakcja tego dnia był teatrzyk. Aktorzy teatru ZEBRA przedstawili przedszkolakom przedstawienie pt: „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Do domu dzieci zabrały miłe wrażenia i order z napisem DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA 2013

 

 dz p1  dz p2

 

linia2

 

                         20.09.2013                                   

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

„W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”

 

         20 wrześnie w ramach OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSZKOLAKA Ww naszym przedszkolu zagościli aktorzy teatru ZEBRA z przedstawieniem pt: „W zdrowym ciele zdrowy duch” .

          Aktorzy  w wesołej i przystępnej formie, uczyli dzieci  zasad zdrowego odżywiania, przekonywali do zabawy i ruchu na świeżym powietrzu i przypominali o podstawowych zasadach higieny. Wraz z przedszkolakami tańczyli  i śpiewali, bawili się i organizowali konkursy. Dzieci dowiedziały się czym jest piramida żywienia, dlaczego ćwiczenia są tak ważne oraz co i kiedy jeść. 

 

 

    tp2  tp1

linia2

23.09.2013

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013  

           W naszym przedszkolu  akcja „Sprzątania świata”  ruszyła  23 września /tj poniedziałek/

           Dzięki tej akcji pragniemy zachęcić wszystkich; tz. dorosłych i dzieci  do działań z zakresu edukacji odpadowej, bo to ona właśnie jest w Polsce w tej chwili koniecznie potrzebna. Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi nie zadziała, jeśli jego uczestnicy, czyli  my wszyscy, nie będziemy wiedzieli dlaczego ważne jest, aby prawidłowo postępować z odpadami i – co jeszcze ważniejsze - co zrobić, by było ich jak najmniej.

     W ramach tegorocznej akcji w  naszym przedszkolu :

przeprowadziliśmy zbiórkę baterii,

przeprowadziliśmy zajęcia w poszczególnych grupach o tematyce ekologicznej,

zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla naszych przedszkolaków pt: ŻYJEMY W ZGODZIE Z NATURĄ

Niestety nie udało się nam wyruszyć z koszami, aby zbierać śmieci- zawiodła pogoda.Gdy aura się poprawi wyruszymy w teren.

 

ss1  ss2

 

ss3  ss4

 

ss5

 

linia2

24.09.2013

"SPOTKANIE Z JULIANEM TUWIMEM"

UDZIAŁ NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE

 

kon1  kon2

 

kon3   kon4

kon5

linia2

1.10.2013

ŚWIĘTO W NASZYM PRZEDSZKOLU-

UROCZYSTE PASOWANIE 

 

 

paso1  paso2

 

paso4  paso6

 

paso5  paso7

linia2

 

2.10.2013

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKUSU PLASTYCZNEGO

"ŻYJEMY W ZGODZIE Z NATURĄ "

        W ramach akcji „”Sprzątania Świata” zaprosiliśmy  dzieci naszego przedszkola oraz ich rodziców do udziału  w konkursie plastycznym  pt: „ŻYJEMY  W  ZGODZIE   Z  NATURĄ” . Na konkurs wykonano tylko 8 prac, a szkoda, bo dla wszystkich były przewidziane nagrody. Uczestnicy naszego konkursu za wykonanie pracy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. GRATULUJEMY!

 

kon1  kon2

linia2

 

9.10.2013

POLICJANT W PRZEDSZKOLU

 

      9  października w naszym przedszkolu gościliśmy panią policjant. Gościa powitaliśmy piosenką.

    W trakcie spotkania miły gość przypomniał dzieciom zasady ruchu drogowego- jak bezpiecznie poruszać się po ulicy i opowiadał wiele  ciekawych zdarzeń z jakimi spotkał  się podczas wykonywania swojej pracy. Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania, na które pani policjant starała się rzetelnie odpowiedzieć. Na zakończenie spotkania nasz gość rozdał dzieciom kolorowani oraz zaprosił wszystkich na podwórko gdzie czekała na dzieci niespodzianka-radiowóz.

Była ona niewątpliwie największą atrakcja tego dnia.

             Miłym akcentem kończącym spotkanie były kwiaty oraz podziękowania dla pani policjant.

 

pol1   pol2

 

pol3  pol4


linia2

14.10.2013

DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ

          Co roku w dniu 14 października  w naszym przedszkolu obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej- Święto wszystkich pracowników naszej placówki. Z okazji tak ważnego dnia, dzieci wzięły udział w uroczystości przedszkolnej przedstawiając krótką część artystyczną pt. " Dla naszych wszystkich pań”. Święto Edukacji Narodowej jest dla przedszkolaków okazją do wyrażenia swojej wdzięczności, słów podziękowań i życzeń nie tylko dla nauczycieli ale przede wszystkim dla pracowników przedszkola.

 Za pamięć, kwiaty i serdeczne życzenia bardzo dziękujemy.

dzn1   dzn2


linia2

 

22.10.2013

PANI GAMA ZAPRASZA

Jan Sebastian Bach.

Kto dmucha w akordeon? 

KONCERT W PRZEDSZKOLU

 

konp1   konp2

 

konp3  konp4

linia2

23.10.2013

URODZINY

U "KUBUSIA PUCHATKA"

uk1   uk2

 

uk3  uk4

linia2

25.10.2013

GOŚĆ W PRZEDSZKOLU-

spotkanie z przedstawicielem

Koła Łowieckiego

"BAŻANT"

                23 października gościliśmy pana Alojzego Mamok, przedstawiciela Koła Łowieckiego „BAŻANT.  Pana Alojza zaprosiliśmy do naszego przedszkola w ramach obchodów ŚWIĘTA DRZEWA. Ponad to korzystając z okazji, chcieliśmy przekazać Kołu Łowieckiemu "Bażant"drugą partię zebranych żołędzi i kasztanów. Na spotkanie pan przeszedł ze swoim psem, który wzbudził wśród przedszkolaków spore zainteresowanie.

               Przedszkolaki powitały miłego gościa, który opowiadał o zwierzętach leśnych, ich zwyczajach i ulubionych przysmakach. Mówił też o przygotowaniu się zwierząt do zimy oraz o tym, jak można pomagać zwierzętom przetrwać tę najcięższą dla nich porę roku. Nie zabrakło również ciekawych opowieści o polowaniach.

                Punktem kulminacyjnym spotkania było wyjście na taras przedszkolny, gdzie gość zaprezentował dzieciom umiejętności swojego psa myśliwskiego. Była wspaniała zabawa.

Dziękujemy panu Alojzemu Mamok za miło spędzony czas w naszym gronie i ciekawe opowieści.

 

mys1   mys2

 

mys3   mys4

 

mys5    mys6

linia2

KONKURS PLASTYCZNY

"MOJE DZREWO"

  ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY

        W ramach akcji „ŚWIĘTO DRZEWA  2013 ” zaprosiliśmy  dzieci naszego przedszkola oraz ich rodziców do udziału  w konkursie plastycznym  pt: „MOJE DRZEWO” . Na konkurs wykonano aż 32 prace różnymi technikami plastycznymi. Było co podziwiać. Wszystkie prace były wyjątkowe. Ich twórcy włożyli dużo pracy w ich wykonanie, dlatego wszystkich nagrodziliśmy. Uczestnicy naszego konkursu za wykonanie pracy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. GRATULUJEMY!

 

kd1

linia2

31.10.2013

ODWIEDZAMY MOGIŁY

 

           31.10.2013 w związku ze Świętem Zmarłych wybraliśmy się na cmentarz. Przedszkolaki zostały poinformowane jak należy zachowywać się w tym szczególnym miejscu, miejscu zadumy i hołdu dla wszystkich zmarłych. Znicze, które tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola zapaliliśmy na mogile pomordowanych w czasie II wojny światowej więźniów z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

 

znicz

linia2

 

30.10.2013

PANI RENIA W PRZEDSZKOLU

 

prp1    prp2

linia2

8.11.2013

AKADEMIA Z OKAZJI

ŚWIĘTA  NIEPODLEGŁOŚCI

          Od najmłodszych lat wzbudzamy w dzieciach miłość do naszej Ojczyzny.

W naszym przedszkolu staramy się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, do kształtowania poczucia przynależności do społeczności lokalnej jak i narodowej.Święto Niepodległości jest jednym z takich okazji.

        8 listopada 2013roku w naszym przedszkolu odbyła się podniosła uroczystość upamiętniająca kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci ze wszystkich grup, przygotowywały się do tego święta pieczołowicie.Pod okiem nauczycielek dzieci  przygotowały  wiersz i piosenki o Polsce. Wszyscy nauczyli się Hymnu Polski. Było naprawdę uroczyście, donośnie, patriotycznie. 

 

sn1    sn2

linia2

13.11.2013

GOŚĆ W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE Z RADNĄ GMINY MIEDŹNA

PANIĄ DANUTĄ PRZYBYLSKĄ -MIKA

 

dan1   dan2

 

dan3   dan4

 

dan5   dan6

linia2

19.11.2013

PANI GAMA ZAPRASZA

"Witold Lutosławski.

 Orkiestra pana Tralalińskiego"

KONCERT W PRZEDSZKOLU


kl1  kl2

 

kl3   kl4

linia2

22.11.2013

MAMO TATO WOLĘ WODĘ!

NIEBIESKI DZIEŃ W PRZEDSZKOLU


dn1    dn2

 

dn3   dn4

 

dn5  dn6


linia2

 

25.11.2013

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W PRZEDSZKOLU

 

d mi1  d mi2

 

d mi3  d mi4

 

d mi5  d mi6

linia2

27.11.2013

KONKURS PLASTYCZNY

"DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI"

ROZSTRZYGNIĘTY

NAGRODY ROZDANE

 

kon d1   kon d3

linia2

27.11.2013

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU


linia2

29.11.2013

PANI RENIA W PRZEDSZKOLU

ANDRZEJKOWE SPOTKANIE

 

pr1 l   pr2 l

linia2

29.11.2013

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU


and1  and2

 

and3  and4

 

and5  and6

linia2

2.12.2013

Z WIZYTĄ

W SZKOLE PODSTAWOWEJ  

  

wsz1   wsz2

 

wsz3  wsz4

linia2

6.12.2013

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

 

miko1  miko4

 

miko5  miko6

 

miko7  miko7

linia2

13.12.2013

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

PANI RENIA W PRZEDSZKOLU

 

prg1  prg2

linia2

16.12.2013

ŚWIĘTA TUŻ TUŻ

ŚWIĄTECZNE WYPIEKI W PRZEDSZKOLU

  

wyp1  wyp2

 

wyp3  wyp4

linia2

19.12.2013

 JASEŁKOWE SPOTKANIE Z RODZICAMI

 

jas1  jas2

 

jas3  jas4  

 

jas5  jas6

 

jas7  jas8

linia2

20.12.2013

WIGILIA W PRZEDSZKOLU


wig1  wig2

 

wig3  wig4

linia2

13.01.2014

ŚWIĘTO

BABCI I DZIADKA

 

sen1  sen2

 

sen3  sen4

 

sen5  sen6

linia2

14.01.2014

KONCERT W PRZEDSZKOLU

"KARNAWAŁ W TANECZNYCH RYTMACH-

PIOTR CZJKOWSKI"

                     14 stycznia 2014 r. odbył się kolejny koncert Pani Gamy. Dzieci wysłuchały tym razem muzyki tematycznie związanej z karnawałem.

Poznały  postać nowego kompozytora – Piotra Czajkowskiego i przeniosły się do świata muzyki tanecznej, pełnej żywiołu.

Miały okazję wysłuchać wiele utworów w karnawałowych rytmach.

konc s1  konc s2

 

linia2

15.01.2014

WIZYTA DUSZPASTERSKA

W PRZEDSZKOLU

             15.01.2014w naszym przedszkolu była kolęda czyli wizyta duszpasterska księdza proboszcza parafii Miedźna.

             Spotkanie to rozpoczęliśmy modlitwą, potem były „Jasełka” w wykonaniu grupy straszaków. Na zakończenie wspólnie śpiewaliśmy kolędy, a ksiądz rozdał obrazki na pamiątkę spotkania.

koleda1   koleda2

linia2

16.01.2014

GOŚĆ W PRZEDSZKOLU 

SPOTKANIE

Z  PROBOSZCZEM PARAFII W GRZAWIE-

KSIĘDZEM JACKIEM JADASZ

 

kg1  kg2

 

kg3  kg4

linia2

17.01.2014

KARNAWAŁOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW

W NASZYM PRZEDSZKOLU

bal1  bal2

 

bal3  bal4

 

bal5  bal6

linia2

 

 

FERIE   ZIMOWE

EKOLOGIA