Latawiec

Aktualności
powrót do:
Aktualności


 

napis miłego dnia2

 

 

 

NOWA STRONA PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO /czytaj..../-http://punktprzedszkolnymiedzna.blogspot.com 

linia-platki śniegu

NOWY 

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

 

23.O1.2015

"NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI"

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

teatrzyk styczen1  ts2

 

ts3  ts4

linia-platki śniegu

21.01.2015

"SPOTKANIE JASEŁKOWE"

DLA RODZICÓW

ORAZ

BABCI I DZIADKA


jasełka punkt1  ja p2

 

ja p3  ja p4

 

ja p5  ja p6

linia-platki śniegu

14.01.2015

KOLĘDA W PRZEDSZKOLU

kolęda punkt1  kole6

 

kole3  kole4

linia-platki śniegu

19.12.2014

WIGILIA

 

wigila punkt1  wi2

wi3  wi4

linia-platki śniegu

PIECZEMY ŚWIĄTECZNE CIASTECZKA

WARSZTATY

             W piątek 12 grudnia odbyły się kolejne warsztaty zorganizowane dla dzieci . Gościnnie zaprosiliśmy grupę „Biedronek” z przedszkola. Na początek dzieciaki połączyły się za pomocą telemostu ze Świętym Mikołajem, gdzie usłyszały opowieści o jego życiu i świętach. Następnie przeszły do własnoręcznych wyrobów pierniczków. Wybierały foremki, wałkowały ciasto, wycinały, lukrowały i zdobiły ciasteczka.

Wszyscy świetnie się bawili! 


warsztaty 1  w2

w3  w4

linia-platki śniegu

 

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...

UBIERAMY CHOINKĘ

 

punkt ubieramy choinkę   ch2

 

cho3

 

linia-platki śniegu

5.12.2014

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

 

                    5 grudnia 2014r. odwiedził "Pszczółki" Święty Mikołaj. Długo wyczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków. Maluchy najpierw zaśpiewały dla Niego piosenki, a potem każde dziecko otrzymało w nagrodę paczkę prezentów. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że będą bardzo grzeczne.  

  

mikołaj1  m2

 

 m3  m4

linia-platki śniegu

25.11.2014

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

               25. 11. 2014r. grupa „Pszczółek” obchodziła Światowy Dzień Pluszowego Misia. Specjalnie na tą okazję nauczycielki już parę dni wcześniej zorganizowały konkurs plastyczny pt. „Mój przyjaciel Miś”. Dzieci wraz z rodzicami wykazali się ogromną wyobraźnią i kreatywnością. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

               Sala była specjalnie ozdobiona na tę uroczystość.  Świętowanie zaczęło się już od śniadania, gdzie dzieci jadły pyszny chleb w kształcie misia z miodem.

Na zajęciach prezentowały swoje przyniesione misie, wesoło śpiewały i tańczyły w rytm misiowych przebojów. Brały udział w konkursach a na koniec czekał na wszystkich słodki, misiowy poczęstunek. Impreza spodobała się przedszkolakom, bo na ich twarzach gościł ciągle uśmiech!

punkt pluszowy miś1  plusz miś2

plusz mis3  plusz miś4

linia misie2

11 LISTOPADA

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

              Od najmłodszych lat wzbudzamy w dzieciach miłość do naszej Ojczyzny.

Staramy się wykorzystywać każdą nadarzającą się okazję, do kształtowania poczucia przynależności do społeczności lokalnej jak i narodowej.

Święto Niepodległości jest jednym z takich okazji.

           Na akademię z okazji zbliżającego się święta narodowego zostaliśmy zaproszeni przez naszych kolegów z przedszkola. Dlatego 7 listopada 2014roku udaliśmy się do przedszkola na uroczystą akademię upamiętniającą kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

            Dzieci ze wszystkich grup, przygotowywały się do tego święta pieczołowicie.

Dzieci przygotowały  wiersz i piosenki o Polsce. Wszyscy śpiewali Hymn Polski. 

Było naprawdę uroczyście, donośnie, patriotycznie. 

            Po zakończeniu akademii  obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt: „POLSKA MOJA OJCZYZNA” oraz film „Animowane dzieje Polski.” 

11 listopad1  11list3

11list4  11listopad5

lnia jesien 1

31.10.2014

ODWIEDZAMY MOGIŁY

       31.10.2014 w związku ze Świętem Zmarłych wybraliśmy się na cmentarz.

Dzieci zostały poinformowane jak należy zachowywać się w tym szczególnym miejscu, miejscu zadumy i hołdu dla wszystkich zmarłych.

          Znicze, które tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola zapaliliśmy na mogile pomordowanych w czasie II wojny światowej więźniów z obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

cmentarz

lnia jesien 1

AUDYCJE MUZYCZNE ORGANIZOWANE

PRZEZ FILHARMONIĘ Z KATOWIC

PANI GAMA

 

„… Kim byli H. Wieniawski i F. Schubert? Skąd się biorą dźwięki w akordeonie? Dlaczego Jan Strauss komponował walce, a Stanisław Moniuszko pieśni? Kto napisał Bolero Ravela? Po co w gitarze są struny?  Na te i wiele innych muzycznych pytań pomoże znaleźć odpowiedź Pani Gama!

Wszystko to w formie zabawy, z towarzyszeniem muzyki słuchanej „na żywo”, w wykonaniu najlepszych młodych solistów, wychowanków katowickiej Akademii Muzycznej.

             W tym roku będziemy poznawali twórczość wybitnych kompozytorów oraz ciekawe instrumenty muzyczne. Nauczymy się też ciekawych piosenek i zagramy wspólnie na prostych instrumentach perkusyjnych…”

            Taką ofertę przedstawia nam PANIA GAMA, z którą będziemy się spotykać cyklicznie co miesiąc . Na spotkania będziemy zapraszać naszych kolegów z przedszkola oraz ze szkoły podstawowej.

 

13.10.2014

„ASTOR PIAZZOLLA. TANGO Z AKORDEONEM”.

SPOTKANIE Z PANIA GAMĄ

pani gama-paz  pa ga

lnia jesien 1

2.10.2014

Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

       

          2.10.2014r. nasze „PSZCZÓŁKI” gościły z wizytą w przedszkolu, gdzie odbyło się spotkanie z policjantami.

         Policjanci opowiadali dzieciom o bezpiecznym zachowaniu na drodze  oraz o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach i ich unikaniu np. spotkaniu z nieznajomym.

           Dzieci poznały wyposażenie każdego policjanta i mogły z bliska zobaczyć policyjny lizak i kajdanki. Miały także możliwość obejrzenia filmu „Sznupek radzi”. Nikt nie miał problemu aby wskazać, którą stroną ulicy powinniśmy jeździć, a także jak prawidłowo korzystać z sygnalizacji świetlnej. Wszyscy wiedzieli, że powinni przechodzić przez ulicę pod opieką osoby dorosłej.

       Policjanci byli tak mili, że zaprezentowali wszystkim, jak wygląda radiowóz i każdy mógł usłyszeć sygnał policyjny.

        W tym dniu w przedszkolu z wizytą był również pana Mariana Brandys-Radny Gminy Miedźna, który na zakończenie rozdał każdemu przedszkolakowi kamizelki odblaskowe ufundowane przez Śląski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach akcji poprawy bezpieczeństwa dzieci na terenach wiejskich.

      Miłym akcentem kończącym spotkanie naszych gości w gronie przedszkolaków były kwiaty oraz podziękowania .

policjanci1  p2

p3  p4

p5  p6

lnia jesien 1

 

30 09.2014

PSZCZÓŁKI BIJĄ REKORD GUINNESSA

 W RÓWNOCZESNYM MYCIU ZĘBÓW

 

rekord punkt 1  re2

 

re3  re4

lnia jesien 1

ZAJĘCIA DODATKOWE U NAS

 

           Punkt Przedszkolny w Miedźnej działa od 1 marca 2014 roku i cały czas dynamicznie się rozwija. Od września tego roku do punktu  uczęszcza 19 dzieci w wieku od 2,5 do 4 lat. 

          Dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszą się zajęcia dodatkowe prowadzone w punkcie. Jest to m. in. kółko szachowe, które bardzo korzystnie wpływa na rozwój dzieci. Bawiąc się szachami, poznając zasady gry doskonalą one swoje umysły.

          Inne zajęcia to np. język angielski który dzieci poznają głównie poprzez zabawę. Prowadzona jest również gimnastyka korekcyjna, która pozwala na wczesne korygowanie wielu wad postawy oraz rytmika czyli zabawy z muzyką, połączone ze śpiewem i tańcem. Uczestnictwo w tych wszystkich zajęciach daje dzieciom wiele radości. Zapraszamy do siebie teatrzyki, dzięki którym dzieci mają kontakt ze sztuka oraz warsztaty, na których ostatnio dzieci dowiedziały się przykładowo jak powstaje papier. Wszystko to prowadzone jest po to aby czas w  przedszkolu dzieci spędzały miło i wesoło, dbając przy tym o ich wszechstronny rozwój.

 

szachy2   szachy punkt

lnia jesien 1

26.09.2014

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

 

         Dnia 26.09.2014 w Punkcie Przedszkolnym, przy Gminnym Publicznym Przedszkolu im. Marii Kownackiej w Miedźnej, odbyło się pierwsze pasowanie na przedszkolaka, połączone z zajęciami otwartymi dla rodziców.

         Od września do Punktu Przedszkolnego uczęszcza 19 maluchów 

 w wieku 2,5, 3, 4 lata.

         Wśród zaproszonych na pasowanie rodziców, znaleźli się goście: P. Magdalena Grycz-Mocko- logopeda pracująca z dziećmi w przedszkolu oraz p. Róża Polak- pedagog pracująca w poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Pszczynie.

         Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola p. Bożena Morkisz, witając wszystkich bardzo serdecznie,  jednocześnie informując rodziców o bieżących sprawach w przedszkolu. Rodzice mogli także skorzystać z fachowej porady zarówno pani logopedy jak i pani z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Następnie rozpoczęły się zajęcia otwarte, które prowadziła wychowawca grupy p. Monika Kapica, wszystkie dzieci brały chętnie udział w zadaniach przygotowanych dla nich, w tym ważnym dniu .

          Po zajęciach p. dyrektor Bożena Morkisz przystąpiła do uroczystego pasowania każdego malucha na prawdziwego przedszkolaka. Nie mogło zabraknąć części artystycznej, w której przedszkolaki pokazały czego do tej pory nauczyły się w przedszkolu. Choć cała impreza była dużym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i rodziców to panowała miła i serdeczna atmosfera a przedszkolaki były uśmiechnięte i zadowolone.

 

punkt pasowanie  pasowanie2

 

lnia jesien 1

19.09.2014

SPRZĄTANIE ŚWIATA

 

19.09.2014r. przedszkolaki z Punktu

włączyły się do akcji Sprzątania Świata pod hasłem

„Turysto! Szanuj Środowisko”.

Na początek dzieci uczestniczyły w zajęciach,

na których poznały kolory pojemników do segregacji,

dowiedzieli się jak właściwie segregować odpady.

Następnie zaopatrzeni w ochronne rękawiczki i plastikowe worki

sprzątali teren przedszkola.

Akcja odbyła się w formie zabawy, przedszkolaki dowiedziały się,

że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. 


punkt sprzatanie1  p sprzątanie2

 

p sprzatanie3  p sprzatanie4

 

p sprzatanie5  p sprzatanie6

lnia jesien 1

 

 

KONIEC

ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

 

20.05.2014

DZIEN RODZINY  I

UROCZYSTA INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI

PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO

 

         Punkt przedszkolny funkcjonuje od marca bieżącego roku, jednak 20.04.2014 r zorganizowano spotkanie inaugurujące jego działalność połączone z DNIEM RODZINY.

          Przedszkolaki  wystąpili przed swoimi rodzicami oraz zaproszonymi gośćmi – powitali znamienite grono, recytowali wiersz, śpiewali,  pochwalili się również znajomością języka angielskiego.

punkt1  punkt2

 

punkt3  punkt4

czytaj więcej i galeria..


 

 

linia 1

NOWY PUNKT PRZEDSZKOLNY

 

             3 marca uruchomiony został Punkt Przedszkolny Gminnego Publicznego Przedszkola im. Marii Kownackiej w Miedźnej. Punkt Przedszkolny mieści się przy ul. Szkolnej 23. Do przedszkola uczęszcza 18 dzieci. Powstanie nowych miejsc przedszkolnych stało się możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach projektu pt. „Zwiększenie dostępności edukacji przedszkolnej w Gminie Miedźna” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00

EKOLOGIA