Rys historyczny

Przy Szkole Podstawowej w Miedźnej od listopada 1974 roku istniało jednooddziałowe przedszkole dla dzieci w wieku 3-6 lat z terenu Miedźnej i Grzawy.

W roku 1975 do użytku oddany został budynek w Miedźnej przy ul. Wiejskiej 101. W nim po dzień dzisiejszy istnieje dwuoddziałowe przedszkole .

Budynek ten składa się z dwóch sal zajęć z łazienkami, dużego holu, szatni, kuchni z zapleczem, pokoju intendentki oraz kancelarii dyrektorskiej . Z poszczególnych sal można wyjść na obszerny taras, a także do pięknego ogrodu przedszkolnego wyposażonego w kolorowy sprzęt ogrodowy .

W ciągu 25 lat istnienia, placówką kierowały kolejno : p. Teresa Kosek, p. Alicja Badetko, p. Kafka, p. Teresa Kosek, p. Bożena Morkisz, p. Lidia Lazar i obecnie, ponownie, p. Bożena Morkisz .

Opiekę pedagogiczną nad dziećmi sprawowali: p. Anna Brańczyk, p. Barbara Dudek, p. Natasza Łączny, p. Bożena Morkisz, p. Michalski, p. Joanna Kowalska, p. Danuta Małek, p. Jolanta Gwóźdź, p. Urszula Wojciech, p. Barbara Chmiel-Galoch, p. Marta Zynek, p. Aneta Wojtala, p. Ewa Brańczyk

Zapleczem gospodarczym natomiast w minionych latach zajmowały się: p. Krystyna Beberok, p. Krystyna Sajdok, p. Krystyna Szafron, p. Bernadeta Klekot, p. Józefa Koczor, p. Kazimiera Lasek, p. Gertruda Lukasek, p. Joanna Sosna .

Od roku 1987 personel pracował w  składzie:

p. dyrektor

Bożena Morkisz

nauczycielki:

• p. Barbara Chmiel-Gadoch
  • p. Urszula Wojciech

personel:

• p. Zofia Bojdys
  • p. Czesława Tan
  • p.Gertruda Lukasek
  • p. Zofia Adamska
  • p. Teresa Otremba

W roku szkolnym 2005/ 2009 w nszym przedszkolu został utworzony trzeci oddział. Zaadaptowano pomieszczenia mieszkalne istniejące przy przedszkolu.

W roku szkolnym 2009/2010 dołączyła do nas p. Ewa Brańczyk,która od lipca 2010 jest nauczycielem kontraktowym i nadal pracuje w naszym przedszkolu.

Należy również zaznaczyć, iż przez 25 lat z przedszkolem związane są panie kucharki : Zofia Bojdys i Gertruda Lukasek, która w 1998 roku przeszła na wcześniejszą emeryturę.

W październiku 2011 roku pani Bojdys Zofia -kucharka uroczyscie obchodzila swoje 50 lecie pracy zawodowej.

W marcu 2012 pani Bojdys Zofia odeszła z przedszkola na zasłużoną emeryturę. Nową kucharka naszego przedszkola została pani Bernadeta Stalmach.

Od roku szkolnego 2012/ 2013 personel pracuje w składzie:

dyrektor

•    p. mgr Bożena Morkisz

nauczycielki:

• p. mgr Barbara Chmiel-Gadoch
  • p. mgr Urszula Wojciech
  • p. Ewa Brańczyk

personel:

• p. Czesława Tan- intendent
  • p. Zofia Adamska- pomoc do dzieci / woźna oddziałowa
  • p.Agnieszka Kostka- woźna oddziałowa
  • p.Bernadeta Stalmach- kucharka
  • p.Jadwiga Lisek- pomoc w kuchni / woźna oddziałowa
  • p. Bronisław Szymik- konserwator

NOWY PUNKT PRZEDSZKOLNY

3 marca 2014roku uruchomiony został Punkt Przedszkolny Gminnego Publicznego Przedszkola im. Marii Kownackiej w Miedźnej. Punkt Przedszkolny mieści się przy ul. Szkolnej 23. Do przedszkola uczęszcza 18 dzieci. Powstanie nowych miejsc przedszkolnych stało się możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach projektu pt. „Zwiększenie dostępności edukacji przedszkolnej w Gminie Miedźna” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 16.00.

KRONIKA PRZEDSZKOLNA

ROK SZKOLNY 2010/2011   cz.1